המלצות והסברים על האתר

  מומלץ לצפות באתר בדפדפן google chrome.

  גלריות תמונות של מוצרים - ניתן למצוא בכל סוף דף תוכן.

  להזמנת מוצר היכנסו לטפסי ההזמנה (בעמוד הראשי למטה)

  צרו עמנו קשר בטופס פנייה מהירה או בצור קשר

פתח להסבר על האתר
  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ניתן לפנות אלינו במייל בלבד, עימכם הסליחה

אתר שומר שבת

אחד מהאירועים המרגשים והחשובים ביותר לרוב בחיינו הוא אירוע החתונה – שלנו עם בני זוגנו, של בני משפחה, חברים קרובים וכו'- חתונה היא תמיד אירוע חגיגי עם חשיבות מיוחדת. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה מתרחבת של בני זוג רבים בישראל אשר בוחרים מסיבותיהם השונות להתחתן קצת אחרת, להתחתן באירוע נישואין אזרחיים שלרוב מתקיים מחוץ למחוזות המדינה.

מה היא בעצם חתונה אזרחית? איך זה עובד? כיצד נערכים אליה? מהם למעשה נישואים אזרחיים וכמה מקובל כיום להתחתן באופן כזה? בכן זוגות רבים כיום מעידים באופן גלוי ופתוח על רצונם להתחתן נישואין אזרחיים מחוץ לגבולות המדינה ומדוע? לתופעה המדוברת ישנן סיבות שונות: לפעמים מדובר בזוגות שאינם יכולים להינשא כדת וכדין, אם מדובר בזוגות מעורבים שאחד מבני הזוג מהם אינו יהודי/ה, או במקרים של גרוש/ה וכהן וכן הלאה – במקרים שכאלו נוטים בני הזוג לערוך טקס החתונה כאירוע חתונה אזרחית במדינה המאפשרת זו (קפריסין השכנה היא דוגמא שכיחה למדי למשל). טקס זה אינה עורך זמן רב ונהוג להזמין בעיקר את בני המשפחה, חברים ואנשים קרובים למעמד.

נישואים אזרחיים בקפריסין - איך זה עובד?

אז מה נדרש למעשה לעשות על מנת לערוך חתונה אזרחית בקפריסין? ראשית יש לפנות למשרד הפנים ולהוציא טופס תמצית רישום; לאחר מכן יש לפנות לאיש מקצוע, רצוי עו"ד העוסק בייעוץ, ליווי והפקת אירוע חתונה אזרחית בקפריסין עם הניירת על מנת שייחל בהליכים הבירוקרטיים הנדרשים – חשוב מאד לבדוק את תוקפו של הטופס על מנת לא להגיע למצב בו פג תוקף האישור יהיה ניתן לערוך את טקס החתונה, לרוב מקובל עד שלושה חודשים. כמובן בל נשכח דרכונים בתוקף, טבעות נישואין מתאימות וכרטיסי טיסה שנקנו מבעוד מועד, ובתיאום מול עורך הדין יש לפנות אל בית העירייה בעיר המיועדת בקפריסין ולהגיש את הטפסים הנדרשים. לאחר הטקס יש לאסוף את תעודת הנישואין מהעירייה כאשר חשוב שיהיה חותמת של משרד הפנים. כאשר חוזרים לארץ לאחר החתונה והחופשה הקצרה, יש לגשת למשרד הפנים ולהגיש את תעודת הנישואין האזרחית לפקיד ובכך אתם מוגדרים כזוג נשוי אזרחית.

להתחתן אזרחית... כמה זה עולה?

כדי לנסות לשקלל את העלויות השונות יש לכלול את המרכיבים הבאים: עלות הטיסות לקפריסין, שהייה במלון , המחיר שתשלמו בעבור הטפסים והאגרות להנפקת תעודת נישואין אזרחית. חשוב לבדוק את כל הפרטים הללו טרם שליפת הטבעת כדי לקבל מושג כמה עליכם להוציא בממוצע עבור חתונה אזרחית. נוסף על כך ניתן להתייעץ עם משרד נסיעות בנוגע לעלות טיסה + שהייה בבית מלון והוצאות נלוות אחרות. כדאי מאד לברר כמה מוקדים ולהגיע להחלטה מושכלת ונכונה.

חזרה לראש העמוד